Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Veszprémi siker a lokálderbin

A mérkőzés előtt kiderült, hogy egy újabb VB érmes is bemutatkozik a füredi csarnokban Remili személyében. Ugyanakkor Lauge a kiújult vádlisérülése miatt nem állt Ilics mester rendelkezésére

Füreden is volt hiányzó, Németh Balázs személyében. A hazaiak „zongora cipelője” betegség miatt hagyta ki a meccset. Bóka már játékra jelentkezett, de húzódása miatt még nem volt 100%-os állapotban, miként mindkét balkezes lövő, Malinovic és Gostovic is kisebb sérüléssel vállalta a játékot.

A meccs nagy iramban kezdődött és a hazaiak felvették a sebességet. Sok gyors támadás szaladt végig a pályán, mindkét részről. Veszprémi kapuban azonban nagy formában védett Coralles, de Andóra se lehetett panasza a hazai publikumnak.

A harmadik percben már 3:3-at mutatott az eredményjelző, aztán Coralles védései után három góllal ellépett a sokszoros bajnok. (6.p.: 3:6) Nem adta fel a Füred és a 14. percig ragadtak a vendégekre (7:9)

Sajnos ekkor tíz percig nem volt olyan lövés, ami a veszprémi kapuba került volna. Volt fölé, mellé és kapufa, ami pedig kapura tartott annak a spanyol hálóőr állta az útját. Mindeközben hetet dobtak a vendégek (25.p.: 8:16)

Ligetvári kiállítása után két üres kapus góllal zárkózott a BKSE, de erre négy veszprémi válasz érkezett a szünetig.

A szünet után Tóth állt a kapuban a széleken pedig Ág és Brandt játszott. Szmetán és Varga is több szerepet kapott, míg Kemény támadásban is szerepelt. Ráadásul szerkezetben is váltani kellett,mert a kisebb sérüléssel bajlódó balkezes lövők játékát nem kockáztatta György Lászó,így Varga lett a jobblövő.

Három percig tartották a lépést a balatoniak, de a kihagyott helyzeteiket azonnal büntette a megyeszékhely csapata. 12:25-nél rögtön időt is kért a hazaiak mestere és higgadtabb befejezésekre biztatta a támadóit. Nem sok sikerrel, mert csak újabb két vendég találat után született meg a füredi gól.

Eladott labdák, védett lövések és kapufák – amit csak Hornyák értékesített hetesei és Kemény góljai szakítottak meg – az egyik oldalon, míg szinte hibátlanok a másikon (46.p.: 14:34)

Visszaállt Amdó a kapuba, de a hátralévő időben csak kétszer sikerült becsúszni húsz alá. A vége huszonegy lett.

Az első tizennégy perc nyílt sisakos bátor játéka után nagyon is kiütköztek a hibáink, illetve az, ahogy egy profi ellenfél ezzel tud élni. Ez intő jel a keddi NEXE elleni találkozóra, amikor a csoportkör legjobbja látogat el hozzánk. Reméljük Németh bevethető lesz és a sérültek is játékra jelentkezhetnek.

BKSE – Telekom Veszprém 20:41 (10:20)

Balatonfüred, 700 néző; v.: Hargitai, Markó

BKSE: Andó, Tóth (kapusok); Hornyák 3/3; Gostovic1/1; Szöllősi 4; Szűcs 3; Sretenovic 2; Bóka 1; Kemény 3; Varga 1; Szmetán 1; Dénes; Ág; Malinovic; Vajda; Brandt 1.

T. Veszprém: CORALLES (k); Marguc 3; REMILI 5; Nenadic 1; NILSON 6; ElDeraa 3; Strelek 5; Elisson 6; Ligetvári 2; Lukács 1; Ilic 1; Pechmabec 2; Vailupau 4; Sipos 2.

kiállítások: 8, ill 6 perc
büntetők: 6/4, ill 3/2